1/12 za mnou ???

3. září 2010 v 3:38 | evusska
Zdar,

Říkala jsem si, že by to chtělo napsat nějaký nový příspěvek na blog. Jsem tu už měsíc a popravdě to tu je jak na horské dráze. Přišla jsem o práci po 14 dnech, od té doby se snažím něco sehnat. Hledám všude možně, chodím po restauracích, obchodech, vyptávám se, jestli někoho nepotřebují, atd. První týden po vyhazovu jsem se zaměřila na geodetické firmy. Párkrát mi dali naději aspoň na part time. Jeden z geodetů se mi ozval ještě ten den, co jsem byla žádat o místo a následující víkend jsem měla možnost s ním měřit.

Měření probíhalo v klidu, byl to velmi hodný pán. Vše mi hezky vysvětloval a snažil se mě udržet při konverzaci, abych co nejvíce drilovala angličtinu. Vytyčovali jsme jakýsi objekt, pak jsme nivelovali a nakonec přeměřili metodou RTK podrobné body. Po práci mě vzal na večeři a neustále se mě na něco vyptával, že jsem nebyla téměř schopna sníst své jídlo. Místo toho jsem hledala slovíčka ve slovníku a snažila jsem se mu odpovídat na všetečné otázky. Celkově jsem strávila 2 hodiny konverzace u večeře a pak mě hodil na skytrain, odkud jsem jela rovnou na byt. Byla to velmi dobrá zkušenost. V pondělí ráno mi nabídla jedna firma v Severním Vancouveru práci v Edmontu v Albertě, byla to práce snů. Šéf firmy mi slíbil, že jim pošle mail a pak mi dá vědět, jestli by mě vzali nebo ne. Plná nadšení jsem druhý den čekala na jeho odpověď. Samozřejmě nic nepřišlo, ani druhý den a ani třetí. Psala jsem do firmy, jak to teda se mnou vypadá, a dostala jsem odpověď, že je majitel firmy na dovolené a vrátí se až koncem září. Takže můj sen se rázem rozplynul. Pokouším se posílat všude možně resume. Zítra jdu uklízet k jedné Češce. Je to job, který jsem převzala po Lence, pracuje se u ní 1x týdně po 4 hodinách.

Co říct na závěr, možná to, že pro lidi, co si nevěří, to tu opravdu není. Vážně jsem se snažila, ale stejně mě to zlomilo. Mám měsíc na to, abych se z toho vyhrabala. Tak hurá do boje!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama